Martina Svobodová

O mně


"All the art of living lies in a fine mingling of letting go and holding on."

a taky

"Život má takový smysl, jaký mu dáme."

Někdy má pro mě smysl všechno a někdy vůbec nic. A tak se mezi tím zmítám.
Jako Jekyll a Hyde. Martina Mia. 

Narodila jsem se v husitském Táboře roku 1981. Myslím, že mě to dost ovlivnilo. Takové to "za svou pravdou stát" - počkat, to je přece Spirituál... A k tomu jsem navíc znamení Panny, to dá člověku zabrat.
Nebo hlavně těm okolo mě :) 

Pokračování...

Já a psaní

Baví mě spřádat příběhy, analyzovat situace kolem sebe, dělat průniky událostí, motat to klubíčko a nakonci je zase rozmotat a přitom vidět, že vzniklo něco nového... Takže se se mnou z místa na místo stěhují různé popsané ubrousky, útržky, poznámky, nápady a kostry příběhů, staré už třeba jak metuzalém. Třetí kniha, kterou jsem opravdu dotáhla do textového konce (ale nechtějte vidět ty prapůvodní verze :-), se jmenuje Solfánci a Sluneční královna a právě je v předprodeji. Bude vycházet v srpnu 2020.

Co miluji

Miluji své děti. Svého muže, svou rodinu. A skrze ně to všechno ostatní. Taky vůni posečené louky, kohoutí kokrhání a lámu patky čerstvého chleba a ... čím dál více ty obyčejnskosti. Myslím, že směřuji k tomu typickému - mám radost už jen z toho, že se ráno probudím. A nadýchnu... A pak v optimálním, v tom úplně nejoptimálnějším případě nikomu neublížím a třeba i rozdám trochu radosti. Zamyšlení... Možná, že se i čím dál více také ptám, co můžu udělat já pro svět, než co svět může udělat pro mě. To už začínám mít za sebou...

Co chci a kam směřuju

Když mě celý ten techno svět a hromady plastů vždycky uvrhnou do beznaděje žití, vím, že jednoho dne všechno vypnu a skončím v chaloupce na Šumavě, jako úplná ježibaba, kde bude akorát tak to, co si vypěstuju nebo co mi přinesete za moje knížky. K životu mi bude stačit petrolejka a starý psací stroj a nějaký ten pokec s vámi nad krásami světa a bude to fajn. A budu celá a celičká.

 

 


CzechEnglish