Martina Svobodová

Smích a pláč Afriky

Mapa Afriky
Mapa AfrikyMapa AfrikySMÍCH A PLÁČ AFRIKY

 

Knižní road movie po 26 zemích Afriky. Má cenu chránit gorily? Zahyne Viktoriino jezero? Proč postupuje poušť? Kdo je skutečným vládcem Nigérie a kam utíkají Pygmejové?

Takové ale i zcela praktické otázky si kladou autoři na cestě po Africe. Do Afriky se vydali z Čech vlastním landroverem, pojmenovaným poeticky Anička. Strávili tam rok a objeli ji téměř celou dokola.

Poetika, meditace, úžasná setkání, ale i okamžiky zoufalství, nepochopení a boje se sebou samými i s celým světadílem se touto osobitě napsanou knihou prolínají od samého začátku.

Dramatický příběh afrického kontinentu se před čtenářem začíná odvíjet v Súdánu a zavede jej nejen do populárních destinací jako je Keňa, či Etiopie, ale i do méně známých jako Gabon, Mali nebo Ghana.

V některých zemích, třeba v Angole nebo Kongu, donedávna zuřila válka, jiné jako třeba Rovníková Guinera turistická víza vydávají jen neochotně.

Kniha je pestrou paletou rozhovorů a zážitků, díky nimž se čtenář setká s většinou fenoménů a témat týkajících se současné Afriky. 

Knihu doplňuje 120 barevných fotografií.

   Kniha je bohužel vyprodaná. Děkuji vám! 

 


CzechEnglish